2023. április 28.

Telefonos csalók álcázzák magukat a Bankszövetség szakértőjének

Felhívjuk a figyelmet, hogy a Magyar Bankszövetség nevében csalók hívnak fel  telefonon magánszemélyeket, hogy megpróbálják megszerezni az ügyfelek adatait, pénzét. A csalók az ügyfél bankszámláján éppen folyamatban lévő csalás, támadás gyors kezelésében kérik a bankszámlabirtokos segítségét, sürgős intézkedésre buzdítva. Például „vírusirtó” program telepítésére veszik rá az érintettet, amely valójában a bankszámlához való hozzáférést teszi lehetővé a csalóknak. A Magyar Bankszövetség nem végez kereskedelmi banki tevékenységet sem lakossági, sem vállalati ügyfelek számára, így SOHA, SEMMILYEN ESETBEN nem keresi meg a banki ügyfeleket. A megkeresett vagy megkárosított banki ügyfeleknek bármilyen (a számlájukat érintő) gyanú esetén célszerű a számlavezető bankjuk ismert ügyfélszolgálataihoz fordulni.

2023.04.28.