2020. március 27.

Sajtóközlemény: Ajánlás a bankfiókok nyitvatartására a veszélyhelyzet kapcsán elrendelt kijárási korlátozás alapján

A koronavírus fertőzés mérséklése és mederben tartása érdekében a mai nap a Kormány kijárási korlátozásról döntött. A korábbi intézkedésekhez hasonlóan a magyar társadalom fegyelmezett jogszabály követését várjuk. A Magyar Nemzeti Bank pedig megjelentette a pénzügyi intézmények fiókjainak nyitvatartási alapelveit. Ezek alapján és figyelembe vételével a Magyar Bankszövetség a következő ajánlást adta ki tagjai számára.

A jegybank szerint e helyzetben elfogadható megoldás, ha egy-egy pénzügyi intézmény – saját ügyfeleinek személyes kiszolgálásra vonatkozó tényleges igények alapján – az eddiginél rövidebb nyitvatartási időszakot (pl. ügyfélkiszolgálási napokon 15.00 h-kor történő fiókzárással) határoz meg egyes fiókjainál.

Kérjük tagjainkat, hogy erre figyelemmel állapítsák bankfiókjaik és kirendeltségeik nyitvatartását, és erről ügyfélkörüket tájékoztassák.

A bankszektor arra törekszik, hogy minden régióban legyen a lakosság számára elérhető közelségben nyitva tartó bankfiók. Ezen a héten munkatársaink átcsoportosításával és átszervezésével az 1956 magyarországi bankfiókból és kirendeltségből 1860 esetben tudtuk a pénzügyi szolgáltatásokat folyamatosan biztosítani. Az elektronikus pénzügyi szolgáltatások kiválóan teljesítenek, az igénybevételük folyamatosan emelkedik, így elsősorban a bankkártyás fizetést, az internetbankot, a mobilbankot, a videóbankot, az elektronikus levelezést és kapcsolattartást, továbbá szükség esetén a call-centereket javasoljuk.

Társadalmi összefogással, a jogszabályok fegyelmezett követésével, a személyes kapcsolatot biztosító szolgáltatók munkatársainak a védelmével tudjuk azt támogatni, hogy a szolgáltatások minősége fennmaradjon.

2020. március 27.                               Magyar Bankszövetség