2019. április 22.

Személyi változások a Magyar Bankszövvetség Elnökségében

Patai Mihály a Magyar Bankszövetség Elnöke 2019. április 21-i hatállyal, új feladatai miatt, lemondott ezen megbízatásáról. Patai Mihály 2 év alelnökség után, további 8 éven át elnökként vezette a Magyar Bankszövetséget. Ennek az évtizednek az első fele a gazdasági világválság komplex pénzügyi hatásainak a megoldásáról szólt. A második időszakot pedig a hazai gazdasági fellendülés elindítása, majd fenntarthatóvá tétele határozta meg. Patai Mihály vezetésével a Magyar Bankszövetség a teljes pénzügyi szféra meghatározó és elismert érdekképviselete lett. A Magyar Bankszövetség szakmai és emberi elismeréssel mond köszönetet Patai Mihály elnöki munkásságáért.

A Magyar Bankszövetség Alapszabálya alapján a következő elnököt a tagintézmények vezérigazgatói közül 3 hónapon belül fogja a tagság egy rendkívüli Testületi Ülésen megválasztani. Ekkor fognak új elnökségi tagot választani Bernáth Tamás (Magyar Fejlesztési Bank) helyére is.