2018. november 23.

CECBC Konferencia

2018. november 22-23-án Budapesten került megrendezésre a Közép-európai Jelzáloglevél-konferencia (Central European Covered Bond Conference, CECBC), a konferencia-sorozat huszonegy éves történetében negyedik alkalommal. Az idén a Magyar Nemzeti Bank Antall József Konferenciaközpontjában megrendezett két napos konferencia a fedezett kötvény-kibocsátók és -befektetők, az elemzők és a felügyeleti szakemberek fontos szakmai fóruma, amely most olyan aktuális témákkal foglalkozott, mint a fedezett kötvénypiac harmonizációja, a digitális megoldások alkalmazása a jelzáloghitel finanszírozásban, a pooling modellek, illetve a szabályozói és más eszközök szerepe a piacfejlesztésben. Az esemény házigazdája a Magyar Bankszövetség volt, a szakmai programot a Magyar Bankszövetség alakította ki a Német Pfandbrief-kibocsátó Bankok Szövetségével (Verband deutscher Pfandbriefbanken e.V.) közösen.